لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۵۱

مهدی کروبی: بخشی از حاکميت و سپاه به دنبال تحريم هستند


مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت در ايران، با ابراز نگرانی ازتحريم‌های جديد عليه ايران، گفته است که به اعتقاد او بخشی از حاکميت و سپاه پاسداران به دنبال تحريم هستند. آقای کروبی همچنين تحريم‌های اخير را معلول آنچه «ندانم‌کاری‌ها و سخنان سخيف» خوانده، ارزيابی کرده است.

دبيرکل حزب اعتماد ملی در جمع خانواده‌های زندانيان سياسی پس از انتخابات گفته است «بخشی از حاکميت و سپاه پاسداران به دنبال تحريم هستند» چرا که به گفته او «در تحريم به سودهای کلان و نجومی دست پيدا می‌کنند و اين مردمند که متضرر می‌شوند».

آقای کروبی ادامه داده است که «متأسفانه در چند سال گذشته، بی‌تدبيری در عرصه سياست خارجی وعدم برخورداری از عقلانيت سياسی در رفتار و گفتار سياسی و ديپلماتيک مسئول اجرايی کشور، از يکسو و نيز برخوردهای خشن و تحقيرآميز با مردم در داخل کشور و فجايع تلخ و تأسف‌بار که طی يک سال گذشته آن را آفريدند از سوی ديگر دست به دست هم داده تا موجبات تحميل هزينه‌های گزافی را برای کشور فراهم آورد که در نتيجه وضعيت بسيار نگران‌کننده‌ای برای کشور پيش‌بينی می‌شود».

اين رهبر مخالفان دولت همچنين با تاکيد بر لزوم آزادی زندانيان سياسی، بار ديگر جمهوريت نظام جمهوری اسلامی را در معرض خطر ارزيابی کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG