لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۳۸

فعاليت هاى يك بانك مرتبط با ايران توسط دولت آلمان بررسى مى شود


در حالى كه سخنگوى وزارت دارايى آلمان گفته است درباره نقض تحريم هاى ايران توسط بانك تجارى ايران و اروپا (EIH) تحقيق خواهد كرد، اين بانك هرگونه نقض تحريم ها عليه ايران را تكذيب كرده است.
روزنامه آمريكايى « وال استريت جورنال» روز يكشنبه گزارش داده بود بانك تجارى ايران و اروپا (EIH) كه دفتر مركزى آن در هامبورگ است، تا كنون معاملاتى به ارزش بيش از يك ميليارد دلار را از طرف شركت هاى ايرانى در عرصه بين المللى انجام داده است.

اين در حالى است كه بانك ياد شده روز دوشنبه با انتشار بيانيه اى با رد اين اتهام ها اعلام كرده است، تمامى مقررات آلمان و اتحاديه اروپا و نيز همه تحريم ها را «مو به مو» رعايت مى كند و در چارچوب اين مقررات عمل مى كند.
وزارت خزانه دارى آمريكا در ماه ژوئن نام اين بانك را در فهرست سياه افراد و نهادهايى كه به توسعه برنامه هسته اى و موشكى ايران كمك مى كنند يا به جمهورى اسلامى كمك مى كنند تا تحريم هاى بين المللى را دور بزند، قرار داد و تحريم هايى عليه اين بانك اعمال كرد.
اتحاديه اروپا تاكنون نام اين بانك را در فهرست سياه خود قرار نداده است.
به رغم تحريم هاى گسترده بين المللى عليه ايران ، در حال حاضر آلمان همچنان بزرگترين شريك تجارى جمهورى اسلامى در اروپا به شمار مى‌رود.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG