لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۱۰

گوگل در تلاش است رقیبی برای فیس بوک بسازد


شرکت گوگل غول جستجوگر اينترنت ، که اخيرا بخشی از سهم خود در عرصه جستجوی اينترنتی را از دست داده در نظر دارد که يک رقيب بالقوه برای فيس بوک را به بازار عرضه کند.
به گزارش روزنامه وال استريت جورنال ،گوگل با چند شرکت سازنده بازی های کامپيوتری و آن لاين در حال گفت گو است و به گزارش منابع نزيک به اين مذاکرات که نمی خواهند نام آنها فاش شود هدف از اين گفتگوها طراحی يک وب سايت برای بازی های گروهی است که ممکن است به رقيبی برای فيس بوک بدل شود.
در حال حاضر با عموميت يافتن شبکه های اجتماعی مثل فيس بوک و تويتر ، گوگل بخش زيادی از درآمد تبليغاتی خود را از دست داده است.
هنوز مشخص نيست که گوگل وب سايت گروهی – اجتماعی خود را چه زمانی تکميل و عرضه خواهد کرد. اريک اشميت مديرعامل کمپانی گوگل اين هفته در يک مصاحبه مطبوعاتی از تاييد اين نکته که هدف آنها خلق محصول مشابهی با فيس بوک است امتناع کرد و گفت :« دنيا به يک نسخه دوم و کپی وب سايتی که هم اکنون موجود است نيازی ندارد.»

يک سخنگوی فيس بوک گفت که اين شرکت در مورد طرح جديد گوگل گمانه زنی نخواهد کرد اما افزود که فيس بوک هميشه انتظار اين را داشته که کمپانی های ديگر نيز محصولات مشابهی را به بازار عرضه کنند و با اشتياق منتظر است ببيند که وب سايت های گروهی که آنها ارائه می دهند چه مختصاتی خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG