لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۳۸

فیفا: سر دختران ایرانی کلاه گشادی گذاشته اند


«فیفا»، فدراسیون بین المللی فوتبال، با انتقادی تند از پوششی که سران ورزش جمهوری اسلامی برای دختران پاطلایی ایران برگزیده اند، آن ها را متهم کرده که کلاه گشادی بر سر این ورزشکاران نوجوان گذاشته اند.

زِپ بلاتر، رئیس «فیفا»، که تماشاگر نخستین مسابقه دختران توپچی ایران، پس از مدت ها محرومیت آنان در المپیک نوجوانان در سنگاپور بود، از پوشش این پاطلایی ها به خشم در آمد و خواستار تجدید نظر فوری در این زمینه شد. زپ بلاتر تهدید کرده است که اگر سران ورزش جمهوری اسلامی این مشکل را حل نکنند، دختران نوجوان ایرانی از ادامه رقابت ها در سنگاپور محروم خواهند شد.

بگفته علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی، این مشکل قرار است با فرستادن کلاهی جدید از تهران به سنگاپورحل شود. آقای کفاشیان، با اشاره به این گفته زپ بلاتر که کلاه گشادی بر سر دختران توپچی ایران گذاشته اند، افزود: "اگر کلاه جدید مشکل را از میان نبر، تیم فوتبال دختران نوجوان ایرانی از دور بازی های سنگاپور اخراج خواهد شد.

دختران نوجوان ایران در نخستین مسابقه شان در سنگاپور، در حالی که دو-هیچ از تیم ترکیه جلو بودند، تن به شکست چهار بر دو دادند. شماری از تحلیلگران فوتبال علت این شکست را پوشش دست و پاگیر توپچی های ایرانی دانسته اند.
XS
SM
MD
LG