لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۴۲

نتایج انتخابات استرالیا حاکی از مساوی بودن تعداد کرسی های به دست آمده توسط دو حزب رقیب است


بر اساس نتایج به دست آمده از شمارش آرای انتخابات سراسری استرالیا به نظر می رسد این کشور پس از چندین دهه دارای پارلمانی خواهد شد که هیچ یک از احزابش اکثریت نخواهند داشت و دولت استرالیا در اقلیت تشکیل می شود.
هیچ یک از دو رقیب اصلی عرصۀ انتخابات نتوانستند ۷۶ کرسی لازم برای کسب اکثریت قاطع در پارلمان در جهت تشکیل یک دولت یکپارچه را به خود اختصاص دهند.
كميسيون انتخاباتى استراليا امروز (يكشنبه) اعلام كرد حزب كارگر و حزب ليبرال هريك موفق به كسب ۷۱ كرسى در پارلمان شده اند و هيچ يك نتوانسته اند حد نصاب لازم براى كسب ۷۶ كرسى را به دست آورد.
رهبر حزب لیبرال، تونی ابوت Tony Abbott گفت به زودی گفت و گوها با افراد مستقل برای تشکیل دولتی که بتواند جایگزین دولت نخست وزیر فعلی ، خانم جولیا گیلارد Julia Gillard شود را آغاز می کند.
خانم گیلارد نیز گفت آماده است که مبارزه برای تشکیل یک دولت جدید را آغاز کند. وی تعهد کرد تا هنگامی که نتایج نهایی انتخابات شفاف شود دولتی با ثبات را رهبری خواهد کرد.
تحليلگران سياسى مى گويند رويكرد مشابه دو حزب در قبال سياست خارجى كه شامل اعزام ۱۵۵۰ سرباز اين كشور به افغانستان مى شود باعث شده كه امكان قدرت گرفتن يكى از دو حزب رقيب منتفى شود.

XS
SM
MD
LG