لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۲۷

حامد کرزی دریافت پول ار ایران را تایید کرد


حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، اذعان کرده که رئیس دفتر او از جمهوری اسلامی سالانه مبالغی پول دریافت کرده است. آقای کرزی همزمان یادآور شده که این کار با شفافیت کامل انجام گرفته و جنبه کمک رسمی داشته است.

گفته های آقای کرزی در این زمینه، امروز، دوشنبه، در واکنش به گزارشی در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» انتشار یافت که در آن گفته شده است: جمهوری اسلامی به «عمر داوودزَی»، سفیر پیشین کابل در تهران، و رئیس کنونی دفتر حامد کرزی، «کیسه، کیسه پول نقد» داده است تا تعهد او به تبلیغ منافع ایران در افغانستان را تضمین کند.

نیویورک تایمز در شماره روز شنبه گذشته خود از قول ایرانیان و افغان هایی که نام آن ها را محفوظ نگاه داشته است، نوشته بود: مبالغی که جمهوری اسلامی به «عمر داوودزی» داده، برای پرداخت به نمایندگان مجلس قانونگذاری، رهبران قبیله یی و حتی «طالبان» افغان بوده است تا وفاداریشان به حکومت تهران خریداری شود.

حامد کرزی امروز گفت که جمهوری اسلامی سالانه ۷۰۰ هزار تا ۹۷۵ هزار دلار، برای هزینه های رسمی دفتر ریاست جمهوری افغانستان، به او کمک می کرده است.

آقای کرزی که در کنفرانسی خبری شرکت داشت، همچنین گفت که چون افغانستان درآمدی ندارد، بسیاری از دولت های دوست کابل به او یاری های مالی میر سانند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG