لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۰۶

پاسخ های عباس میلانی به سوالات شما


Iran -- Pahlavi, Mohammad Reza Shah

دکتر عباس ميلانی، نويسنده و مدير برنامه مطالعات ايرانی در دانشگاه استنفورد، مهمان گفت وگوی اينترنتی اين هفته وبسايت راديو فردا است.

شهران طبری از راديو فردا پرسش های شما را با دکتر عباس ميلانی در ميان گذاشته است. اين گفت و گو روز سه شنبه از راديو فردا پخش شد و اکنون متن پاسخ های دکتر ميلانی به پرسش های شما منتشر می شود. برای خواندن اين پاسخ روی لينک های زير کليک کنيد.

برای خواندن بخش نخست پاسخ های دکتر عباس میلانی اینجا را کلیک کنید.

بخش دوم پاسخ های عباس ميلانی، نويسنده کتاب زندگی شاه، به پرسش های شما- کليک کنيد

بخش سوم و پايانی پاسخ های عباس ميلانی به پرسش های شما- کليک کنيد

عباس ميلانی در تهران متولد شد و هنگامی که پانزده ساله بود ايران را ترک کرد. او پس از يازده سال اقامت در آمريکا به ايران بازگشت .

آقای ميلانی ليسانس خود را در علوم سياسی و اقتصاد از دانشگاه برکلی، کاليفرنيا، دريافت کرد و دکترای خود را در رشته علوم سياسی از دانشگاه هاوايی اخذ کرد. دکتر عباس ميلانی پيش از انقلاب در دانشگاه های ملی (بهشتی) و دانشگاه تهران به تدريس پرداخت، اما پس از مدتی از ادامه کار او در اين دانشگاه ها جلوگيری شد.

پس از انقلاب در سال ۱۳۵۷ دکتر عباس ميلانی بار ديگر تدريس در دانشکده حقوق و علوم سياسی دانشگاه تهران را از سر گرفت.

عباس ميلانی در سال ۱۳۶۶ ايران را ترک کرد و از سال ۱۳۶۷ تا سال ۱۳۸۰ رييس دانشکده تاريخ و علوم سياسی دانشگاه «دی نمور نوتردام»، در بلمونت کاليفرنيا، بود. وی پس از ترک دانشگاه نوتردام، در دانشگاه استنفورد حضور يافت.

از دکتر عباس ميلانی تاکنون آثاری چون درباره سوسياليزم و دمکراسی، تجدد و تجد دستيزی در ايران و معمای هويدا منتشر شده است.

کتاب معمای هويدا در ايران و خارج از اين کشور بحث های زيادی را برانگيخت. دکتر عباس ميلانی هم اکنون در حال نوشتن کتاب تازه خود در باره زندگی محمد رضا پهلوی است.

آقای ميلانی در گفت وگو با راديو فردا به پرسش های خوانندگان وبسايت راديو فردا در باره آثار خود پاسخ داده است


دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG