لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۸:۱۲

نظر شما درباره انقلاب ایران چیست؟


Iran – Revolution / women – Two women pass an image of the late Iranian leader Ayatollah Khomeini during a rally to celebrate the 27th anniversary of the Islamic Revolution, Tehran, 11 February 2006.

مقام های جمهوری اسلامی ايران و هوادارانشان، اين روزها بيست و نهمين سالگرد پيروزی انقلاب سال ۵۷ را جشن می گيرند.

بسياری از تحليل گران و مورخان انقلاب سال ۵۷ را که به تغيير نظام سياسی ايران منجر شد، مهم ترين نقطه عطف تاريخ معاصر ملت ايران می دانند.

در پی اين انقلاب و فروپاشی نظام پادشاهی در ايران، در فاصله کوتاهی روحانيون، به قدرت سياسی بدل شدند و نظام تازه ای پايه ريزی شد که «جمهوری اسلامی» نام گرفت؛ نظامی که به گفته برخی صاحب نظران، زندگی ایرانیان را در همه ابعاد با تغییراتی رو به رو کرد.

اين نظام سياسی از روز تولدش تا امروز، موافقان و مخالفانی داشته که همواره در مجادله کلامی و البته گاه فيزيکی با يکديگر رو در رو شده اند.

منتقدان سياسی اين نظام، همانند هوادارانش، عقايد و آرمان های بسياری را نمايندگی می کنند و عملا انقلاب ايران برای اقشار گوناگون ايرانيان به يکی از بحث انگيزترين وقايع تاريخی بدل شده است.

نظر شما درباره اين انقلاب، آرمان هايش، شعارهايش و نظام برآمده از آن چيست؟ آيا در اين انقلاب نقشی داشتيد؟ آيا برای پيروزی يا شکست آن تلاش کرده ايد؟ خاطرات خود را با ديگران در ميان بگذاريد.

اگر موافق يا منتقد انقلاب ايران هستيد نيز دلايل خود را در اين صفحه بنويسيد تا در فاصله کوتاهی منتشر شوند.

لطفا هنگام نوشتن نظرات قوانين را رعايت کنيد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG