لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۵۴

گروهی از فعالان سیاسی و مدنی از دبیر کل سازمان ملل خواستند برای آزادی موسوی و کروبی اقدام کند


گروهی از فعالان وسیاسی و مدنی در خارج از کشور با ارسال نامه سرگشاده ای به بان گی مون ، دبیر کل سازمان ملل ، از او خواسته اند با استفاده از « تمام امکانات خود و اهرمهای دیپلماتیک بین المللی » برای آزادی میر حسین موسوی و مهدی کروبی اقدام کند.
در نامه ای که به امضای شخصیتهایی مانند داریوش آشوری، عبدالعلی بازرگان، محسن کدیور و حسن یوسفی اشکوری رسیده ، آمده است :
«فعاليت‌های جنبش سبز دموکراسی‌خواهی مردم ايران همواره مسالمت‌آميزبوده و رهبران آن به قانون اساسی‌ التزام داشته‌اند. در طرف مقابل، سرکوب‌گران با قانون‌شکنی و اعمال خشونت، جنبش را سرکوب و جان رهبران آن را تهديد می‌نمايند»
بر پایه گزارشها ، میر حسین موسوی و مهدی کروبی و همسرانشان به زندان حشمتیه در شرق تهران منقل شده اند.
اما روز سه شنبه غلامحسین محسنی اژه ای ، سخنگوی قوه قضائیه به خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا - گفت که اخبار منتشر شده مبنی بر انتقال آقایان موسوی و کروبی به بازداشتگاه حشمتیه صحت ندارد. آقای اژه ای در عین حال به محل نگهداری آقایان موسوی وکروبی اشاره ای نکرد و خبر بازداشت آنها را هم تکذیب نکرده است.
رامین مهمانپرست،سخنگوی وزات خارجه جمهوری اسلامی نیز در نشست مطبوعاتی هفتگی خود موضوع زندانی بودن آقایان موسوی و کروبی را مسئله داخلی ایران عنوان کرد و بدون نام بردن از این دو گفت « مسائل مربوط به افراد در داخل کشور در چارچوب حقوقی و توسط مقامات قضایی رسیدگی می شود»
در همین حال « شورای هماهنگی جنبش راه سبز» در بیانیه ای از مردم خواسته است بعد از ظهر روز سه شنبه برای اعتراض به حصر میر حسین موسوی و مهدی کروبی در مراکز اصلی شهر تهران و دیگر شهرها تجمع کنند.
XS
SM
MD
LG