لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۳۷

آخرين آمار کشته شدگان حادثه تيراندازی در آمريکا ۲۷ تن اعلام شد


آخرين خبرهای منتشر شده از حادثه تيراندازی در يک دبستان در آمريکا ، حکايت از کشته شدن ۲۰ دانش آموز و شش بزرگ سال در تيراندازی فرد مهاجم دارد .

خبرگزاری ها از شهر "نيوتاون" ايالت "کنتيکت" گزارش دادند که فرد ضارب نيز کشته شده است اما پليس می گويد به سوی وی تيراندازی نکرده و او احتمالا پس از تيراندازی ، به سوی خود نيز شليک کرده است .همچنين جسد مادر فرد مهاجم نيز که "آدام لانزا" و بيست ساله معرفی شده در منزل آنها پيدا شده است که در مجموع آمار کشته شدگان مرتبط با اين حادثه را به ۲۸ نفر رسانده است .مدير و روانشناس مدرسه نيز از جمله کشته شدگان هستند .

باراک اوباما رييس جمهوری آمريکا پس از اين حادثه طی سخنانی گفت که قلب او عميقا از اين حادثه شکسته شده است .باراک اوباما که اشک در چشمانش حلقه زده بود گفت تعداد قتل عام هايی از اين دست بيش از اندازه شده وهمه بايد فارغ از گرايش های سياسی برای انجام اقدامی موثر در زمينه کنترل خشونت با اسلحه گردهم آيند .

در پی اين حادثه پرچم های آمريکا به نشانه احترام به قربانيان به حالت نيمه افراشته درآمدند .

فرماندار کنتيکت نيز در محل حاضر شده و با خانواده قربانيان ابراز همدردی کرده است .از سوی ديگر حدود ۲۰۰ تن از مخالفان حمل و استفاده از اسلحه در برابر کاخ سفيد تجمع کردند .مايکل بلومبرگ شهردار نيويورک نيز که رهبر ائتلافی از شهرداران معتقد به سياست کنترل اسلحه هستند گفت همين حالا بايد کاری کرد .

در سال ۱۹۹۹ در حادثه مشابه ای در مدرسه ای در ايالت کلرادو ۱۲ دانش آموز کشته شدند .

XS
SM
MD
LG