لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۰۸

هاشمی رفسنجانی: همانطوری که پیش بینی کرده بودم، کشور در خطر است


اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از سیاست های دولت هشت ساله محمود احمدی نژاد گفته است که کشور هم اکنون آنطور که خود او پیش بینی می کرد، در خطر است.
آقای رفسنجانی افزوده که اگر به نظراتش عمل می شد کشورگرفتار "شرارت های" سال 88 نمی شد، چون او محمود احمدی نژاد را که استاندار، فرماندار و بخشدار خودش بود می شناخت. آقای رفسنجانی گفته است که برای برون رفت از وضعیت فعلی کشور باید به مردم حق اعتراض داد و مردم صاحب حکومت هستند و هیچ دولت دیکتاتوری نمی تواند در دنیا موفق شود.
هاشمی رفسنجانی در مورد سیاست خارجی دولت احمدی نژاد نیز گفته است که او قطعنامه ها را کاغذ پاره خوانده که اکنون برای لغوش باید هزینه زیادی پرداخت. همچنین با کشورهای دیگر سردعوا داشته، اما، ایران با اسرائیل سرجنگ ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، آقای رفسنجانی در مورد نامزد شدنش در انتخابات خردادماه نیز گفته است که او در كابينه اش از همه طيف های سياسی استفاده كرد، كه الان هم می توان همین کار را کرد و نياز ی به نامزد شدن او نیست، ولی"البته نمی گوید كه نمی آید."
به گفته رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت هم اکنون ۹۵۰ هزار ميليارد تومان به مردم، بانكها، بابت اوراق مشاركت و حقوق عقب افتاده بنگاه ها و پيمانكاران بدهکار است.
XS
SM
MD
LG