لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۲

محمدجواد ظریف پس از پایان مذاکرات با ۱+۵ در وین گفت و گوها را «عمیق» و «مفید» توصیف کردمحمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در وین در پایان مذاکرات هسته ای ایران با ۱+۵ گفت : در دو روز گذشته درباره چهار موضوع نحوه لغو تحریم ها، غنی سازی، همکاری‌های صلح‌آ میز هسته‌ای و راکتور آب سنگین اراک تبادل نظر شد.

به گزارش ایسنا او که در جمع خبرنگاران ایرانی حاضر در مذاکرات وین سخن می‌گفت، افزود: دو طرف بحث‌های مفصل، عمیق و مفیدی داشتند. به گفته ظریف: هدف‌ از مذاکرات مشخص شدن صورت مساله برای دو طرف است.

وزیر خارجه ایران همچنین گفت: نشست کارشناسان برای مذاکرات بعدی، بعد از تعطیلات نوروز در وین برگزار‌می شود و در صورت امکان مذاکرات در اردیبهشت ماه وارد تدوین سند نهایی می‌شود.

به گفته رئیس هیات مذاکره کننده ایرانی، در مذاکرات بحث برچیده شدن هیچ یک از برنامه‌های هسته ای ایران مطرح نیست، اما برداشته شدن همه تحریم‌ها مطرح است. ظریف افزود: راکتور اراک بخشی از برنامه هسته‌ای ایران است و ادامه خواهد یافت.

غرب نگران کاربرد رآکتور آب سنگین اراک برای تولید پلوتونیوم است که می توان از آن سلاح اتمی ساخت. ایران نگرانی های بین المللی در این باره را بی مورد می داند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG