لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۲۴

تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از دولت باراک اوباما خواستند به سفیر تازه ایران در سازمان ملل اجازه ورود ندهد


تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا از دولت باراک اوباما خواستند تا از صدور ویزا برای حمید ابوطالبی سفیر تازه ایران در سازمان ملل خودداری کند.
"رابرت مِنِندِز" رئیس کمیته روابط خارجی سنا در گفت و گو با خبرگزاری رویترز احتمال صدور ویزا از سوی وزارت خارجه آمریکا برای آقای ابوطالبی را نگران کننده خواند.
جان مک کین سناتور ارشد جمهوری خواه هم گفته است نباید برای آقای ابوطالبی اجازه ورود به آمریکا صادر شود. سناتور جمهوری خواه تد کروز نیز پیش نویس قانونی را به سنا ارائه داده که بر اساس آن افرادی که در اقدامات خصمانه علیه آمریکا دخالت داشته‌اند از ورود به این کشور منع می‌شوند.
بنابر گزارش خبرگزاری ایسنا، دولت حسن روحانی به تازگی حمید ابوطالبی را به عنوان سفیر تازه ایران در سازمان ملل معرفی کرده است. گفته شده آقای طالبی از جمله دانشجویان تسخیر کننده سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸ بوده است اما وی در گفتگو با سایت خبر آنلاین گفته است در این مورد نقش مترجم را ایفا کرده است .
دولت آمریکا تاکنون از اظهارنظر درباره احتمال صدور ویزا برای حمید ابوطالبی خودداری کرده است. پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ایران نیز در این باره خبری منتشر نکرده است .

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG