لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۵۴

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، تحریم های جدید اتحادیه اروپا را حاصل اختلاف تفسیر از توافقنامه ژنو خواند


عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران می‌گوید اختلاف تفسیر از توافقنامه ژنو علت وضع تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا بوده است.

او با انتقاد از این اقدام اتحادیه اروپا و اضافه کردن نام افراد و شرکت‌های جدید به فهرست تحریم‌های ایران گفت:«قرار بوده تحریم جدیدی اضافه نشود، ولی صرفا براساس یک اختلاف تفسیر در رابطه با توافقنامه ژنو، آنها سوء استفاده کردند و افراد و شرکت های جدیدی را به فهرست تحریم‌ها افزودند. »

آقای عراقچی که با شبکه خبر تلویزیون دولتی ایران گفت و گو می‌کرد، از این اقدام اتحادیه اروپا با عنوان اقدامی اشتباه در زمانی اشتباه نام برد که می تواند در وقت ورود به جزییات تاثیر ات خود را به جا بگذارد.

معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اختلاف نظرها در اروپا و آمریکا از آن با عنوان ترفند‌‌های مذاکراتی نام برد و افزود:« بازی که اروپا و آمریکا بین آمریکا و کنگره در می آورند، اینکه توافقاتی صورت می‌گیرد و بعد ادعا می کنند که یک عضو مخالف است، کار ما را بسیار سخت و پیچیده کرده است.»

آقای عراقچی همچنین دولت آمریکا را به دروغگویی در حوزه تحریم‌ها متهم کرد و گفت:« قرار بین ما و آنها این است که در گام اول تمامی تحریم‌های اقتصادی و مالی بدون هیچ استثنایی لغو شود.»

XS
SM
MD
LG