لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۳۶

پنتاگون اعلام کرد ایران از جمله کشورهای تهدیدکننده امنیت سایبری آمریکاست


وزارت دفاع آمریکا با انتشار نسخه غیرمحرمانه «راهبرد دفاع سایبری» این کشور اعلام کرد بیشترین تهدیدها از طرف چین و روسیه،و در مرحله بعد از طرف ایران و کره شمالی علیه امنیت سایبری ایلات متحده اعمال می‌شود.

در این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد، برای اولین بار شرایطی که در آن سلاح‌های سایبری می‌تواند علیه حمله‌کنندگان مورد استفاده قرار گیرد، بررسی شده است.

در این گزارش تصریح شده است که ایالات متحده همچنان با تهدیدهای سطح پایین سایبری که می‌تواند به شرکت‌ها یا افراد، یا برخی سیستم‌های صنعتی آسیب برساند،‌ روبروست.

این سند همچنین نشان می‌دهد که ایالات متحده توانایی و قابلیت حمله به سیستم‌های اطلاعاتی سایر کشورها را دارد. برمبنای آنچه در گزارش پنتاگون منتشر شده، رئیس جمهور و یا وزیر دفاع ایالات متحده ممکن است دستور حملات سایبری را برای مختل‌ کردن شبکه‌های نظامی و زیرساخت‌های طرف‌های متخاصم صادر کنند.

پیش از این باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، یک رژیم تحریمی برای هدف قرار دادن افراد و گروه‌هایی خارج از آمریکا، که با حملات سایبری، سیاست خارجی، امنیت ملی یا ثبات اقتصادی آن کشور را تهدید می‌کنند، تعیین کرد.

XS
SM
MD
LG