لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۰۶

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به سخنان رئیس جمهوری ترکیه


سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه در واکنش به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان،‌ رئیس جمهوری ترکیه، کشورهای همسایه را به پرهیز از آنچه «ماجراجویی و مسئولیت پذیری در اتخاذ مواضع سیاسی» نامید، دعوت کرد.

به نوشته روزنامه حریت،‌ چاپ ترکیه، رجب طیب اردوغان روز پنجشنبه گفت: به حسن روحانی،‌ رئیس جمهوری ایران، نسبت به انتشار اخبار منفی درباره خود و خانواده اش در رسانه های ایران هشدار داده است. اشاره رئیس جمهوری ترکیه به موضوعاتی مانند ارتباط نفتی خانواده وی با گروه حکومت اسلامی در سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسین جابر انصاری ضمن دعوت از کشورهای همسایه به رعایت نزاکت و احترام متقابل در روابط گفت: ادامه پیگیری سیاست ها و اتخاذ مواضعی که خواسته یا ناخواسته منجر به حمایت از تروریسم در سوریه و عراق شده است، تنها به تشدید بحران جاری در منطقه و افزایش مشکلات کشورهایی منجر می شود که به اجرای چنین سیاست هایی ادامه می دهند.

او اضافه کرد: ایران از تغییر این سیاست ها و همراهی همه کشور های منطقه در روند مبارزه با تروریسم و افراطی گری، استقبال می کند و برای تحقق این هدف آماده همکاری و هماهنگی با همسایگان خود است.

XS
SM
MD
LG