لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۵۶

وزیر خارجه سوریه نسبت به هر گونه مداخله نظامی در قلمرو این کشور هشدار داد


وزیر خارجه سوریه نسبت به هر گونه مداخله نظامی زمینی در این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این هشدار پس از آن داده شده که عربستان و ترکیه اعلام کردند احتمالا تعداد اندکی از نیروهای زمینی خود را به خاک سوریه اعزام خواهند کرد.

ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در این باره گفته است که هر گونه مداخله زمینی درقلمرو سوریه بدون هماهنگی با دمشق به مخاصمات دامن می زند و باید از آن جلوگیری کرد.

آقای معلم همچنین کسانی را که به گفته او به خاک این کشور تجاوز کنند تهدید کرد و گفت که به آن ها اطمینان می دهد که با تابوت به کشورشان باز خواهند گشت. روز شنبه بحرین هم اعلام کرد حاضر است در راستای کمک به ائتلاف ضد گروه خلافت اسلامی به سوریه سرباز بفرستد.

محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران ایران نیز در این باره گفته است که عربستان سعودی به تعبیر او جرات اعزام نیرو به سوریه را ندارد و در این صورت به گفته آقای جعفری تیر خلاص به خودش خواهد زد.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم روز شنبه در اینستاگرام خود نوشت که اگر عربستان به سوریه نیرو اعزام کند، به‌گفته او جنگ بزرگی در منطقه شعله‌ور خواهد شد.

حکومت بشار اسد عربستان سعودی را به حمایت از آنچه گروه های اسلامی افراط گرا می نامد، متهم می کند. ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی نیز روسیه و ایران را متهم می کنند که با پشتیبانی نظامی از بشار اسد، مخالفان میانه‌روی این کشور را هدف قرار داده اند.

XS
SM
MD
LG