لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۱۹

دو تن از کارکنان پرس‌تی‌وی برای بررسی اتهام «آزار جنسی» تعلیق شدند


شبکه انگلیسی‌زبان «پرس‌تی‌وی» وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی می‌گوید که دو تن از کارکناش را تعلیق کرده تا پرونده آن‌ها به اتهام آزار و اذیت جنسی یک مجری این شبکه را بررسی کند.

در روزهای اخیر یک فایل صوتی از مکالمه منتسب به مدیر خبر این شبکه به نام حمیدرضا عمادی، با شینا شیرانی مجری این تلویزیون در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این مکالمه همچنین از فردی به نام «افشار» به عنوان «مدیر پخش» نام برده شده که به گفته شینا شیرانی برای او «پیام‌های جنسی می‌فرستاده است».

خانم شیرانی در یک ویدئو، صحت این فایل صوتی که در صفحه فیس‌بوک سایت «روزآنلاین» منتشر شده را تأیید کرده است. بر اساس این فایل، مردی پشت خط تلفن از این مجری «پرس‌تی‌وی» درخواست سکس تلفنی می‌کند که وی از انجام آن سر باز می‌زند. خانم شیرانی می‌گوید که طرف گفت‌وگوی او حمیدرضا عمادی بوده است.

حمیدرضا عمادی، همراه با محمد سرافراز که رهبر جمهوری اسلامی ایران در آبان ۹۳ او را به ریاست سازمان صدا و سیما منصوب کرد، در فهرست ناقضان حقوق بشر و فهرست تحریمی اتحادیه اروپا قرار دارند.

این دو مدیر ارشد رادیو و تلویزیون دولتی ایران، در سال ۹۴ درخواست تجدید نظری به دادگاه عدالت اروپا تسلیم کردند، تا از فهرست این اتحادیه خارج شوند، ولی این دادگاه تقاضای آنها را رد کرد.

XS
SM
MD
LG