لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۰۱

کاهش حکم زندان کیوان کریمی به یک سال و ۲۲۳ ضربه شلاق تأیید شد


کیوان کریمی، فیلمساز ایرانی، می‌گوید که دادگاه تجدیدنظر حکم وی را از شش سال حبس به یکسال کاهش داده است. با این حال حکم ۲۲۳ ضربه شلاق و ۲۰ میلیون ریال جریمه او تغییر نکرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از آقای کریمی، این حکم نهایی بوده و قابل تجدیدنظر نیست. وی افزوده که قصد ترک ایران را ندارد و مجازات احکام صادره را تحمل خواهد کرد.

کیوان کریمی در ۲۳ آذر سال ۹۲ در پی ساخت فیلم «نوشتن بر شهر» دستگیر و پس از ۱۲ روز بازداشت به قید ۱۰۰ میلیون تومان وثیقه آزاد شد. این فیلم، مستندی ۶۰ دقیقه‌ای درباره «دیوارنویسی‌ها و گرافیتی‌های شهر تهران پس از انقلاب» است .اتهام‌های وی، «توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام» و «رابطه نامشروع از طریق روبوسی و دست دادن با نامحرم» اعلام شده است.

کیوان کریمی ۳۰ ساله و متولد شهر بانه در استان کردستان است. او دو سال پیش با ساخت یک فیلم کوتاه و سیاه و سفید با نام «ماجرای زن و شوهر» به شهرت رسید. این فیلم که بر اساس داستانی از ایتالو کالوینو نویسنده فقید ایتالیایی ساخته شده است، در ۴۰ جشنواره در سراسر جهان به نمایش در آمد و برنده جوایزی از جشنواره‌های اسپانیا و کلمبیا شد.

XS
SM
MD
LG