لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۵۵

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید طرح افزایش حضور نظامی در عراق را به رئیس‌جمهوری ارائه خواهد کرد


پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده، اعلام کرده که طرح افزایش نیروهای آمریکایی در عراق را به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری، ارائه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، ژنرال «جوزف دانفورد»، فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، روز جمعه اعلام کرد که طی هفته‌های پیش‌رو پیشنهادهایی را برای، به گفته او، «افزایش پشتیبانی از نیروهای امنیتی عراق» به رئیس‌جمهوری ارائه خواهد داد.

آقای دانفورد که به همراه اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، با خبرنگاران سخن می‎گفت تصریح کرد که آقای کارتر و او در این زمینه نظر مشترکی دارند.

فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا افزود که در صورت پذیرش پیشنهاد او و وزیر دفاع، توانایی نیروهای عراقی برای انجام عملیات بازپس‌گیری موصل از گروه‌ خلافت اسلامی بالاتر خواهد رفت. تقویت حضور نظامی آمریکا در عراق از موضوع‌های حساس در دولت باراک اوباما است که یکی از شعارهایش عدم افزایش نیروهای زمینی در این کشور بوده‌است.

شبه‎‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق هم با بالارفتن شمار نیروهای آمریکایی در کشورشان مخالف هستند. رئیس‌جمهوری آمریکا حدود شش سال پیش پایان عملیات نظامی واشنگتن در عراق را اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG