لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۱۸

در پی ۴ حمله اخیر در آلمان پلیس جنایی این کشور در حال بازجویی از ۶۰ پناهجوست


پلیس جنایی فدرال آلمان می گوید مسئولان این کشور مشغول بازجویی از ۶۰ پناهجوی مظنون به داشتن ارتباط با سازمانهای تروریستی (از جمله گروه «خلافت اسلامی») هستند.

در بیانیه پلیس جنایی فدرال آلمان در این باره آمده است که باید فرض کرد که در میان پناهجویان آعضای فعال، اعضای سابق و هواداران سازمانهای تروریستی و جنایتکاران جنگی اسلامگرا هم هستند. این بیانیه افزوده است که در حال حاضر شواهد ملموسی که حاکی از طرح حمله ای در اینده باشد، در دست نیست.

بنابراین بیانیه ۴۱۰ تماس جداگانه حاکی از احتمال وجود شماری تروریست در میان پناهجویان با پلیس ۱۶ ایالت آلمان گرفته شده است.

همزمان توماس دِ مِزیِه وزیر کشور آلمان می گوید حتی اگر نتیجه تحقیقات به یافتن مواردی منجر شود اما سوءظن داشتن به کل پناهجویان کارغلطی است. او افزود باید بیشتر مراقب مرزها بود اما از ورود پناهجویان، به توصیف او «در حد منطقی»، نباید جلوگیری کرد.

عاملان ۳ حمله از ۴ حمله مرگبار اخیر در آلمان پناهجو بوده اند. بیش از یک میلیون پناهجو در سال گذشته وارد آلمان شده اند. بسیاری از این پناهجویان از جنگ و درگیری در افغانستان، سوریه و عراق به آلمان پناه برده‌اند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG