لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۵

رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم یازدهم سپتامبر اعلام کرد تندروها نمی‌توانند آمریکا را شکست دهند


رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم بزرگداشت قربانیان یازدهم سپتامبر اعلام کرد، تندروها هیچ‌وقت نخواهند توانست آمریکا را شکست دهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، باراک اوباما که در وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون سخن می‌گفت، اعلام کرد، سازمان‌های تندرو مثل «گروه حکومت اسلامی» و القاعده می‌دانند که نمی‌توانند آمریکا را از پا درآورند، برای همین در تلاشند تا آرام آرام ترس را در شهروندان آمریکایی تزریق کنند.

آقای اوباما در این سخنرانی همچنین تاکید کرد آمریکایی‌ها متحد می‌مانند و اجازه نخواهند داد دیگران آنها را از هم جدا کنند.

پیش از این سخنرانی، مراسم پانزدهمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر با یک دقیقه سکوت با حضور برخی از سیاستمداران در محل برج‌های دوقلوی نیویورک برگزار شد.

باراک اوباما، صبح یکشنبه، ساعت ۸:۴۶ دقیقه به وقت محلی در کاخ سفید، یک دقیقه سکوت اعلام کرده بود؛ زمان دقیقی که ۱۵ سال پیش، اولین هواپیما به یکی از برج‌های دوقلوی سازمان تجارت جهانی برخورد کرد. پانزده سال پیش در روز یازدهم سپتامبر دو هواپیما از چهار هواپیمای مسافربری که از طرف اعضای القاعده ربوده شده بودند، به برج‌های دوقلوی نیویورک و هواپیمای دیگری به پنتاگون، مقر وزارت دفاع آمریکا اصابت کردند. در این حمله‌ها نزدیک به سه هزار نفر در نیویورک، واشینگتن و پنسیلوانیا کشته شدند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG