لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۷

روسیه درباره حمله هوایی آمریکا به ارتش سوریه هشدار داد


وزارت دفاع روسیه روز جمعه در بیانیه ای ،تهدید کرد که در صورت حمله هواپیماهای جنگی آمریکا یا ائتلافِ به رهبری آن کشور به ارتش سوریه، ممکن است هدف سامانه پدافندی قرار گیرند.

وزارت دفاع روسیه، در این بیانیه‌ای اعلام کرد که روسیه و ارتش دولتی سوریه، برای مقابله با حملات احتمالی، مجهز به پدافند هوایی هستند.

وزارت دفاع روسیه می‌گوید در سوریه سامانه ضدموشکی اس-۳۰۰ نصب کرده است. یک سال پیش نیز مسکو از انتقال سامانه اس-۴۰۰ و همچنین سامانه موشک‌های کوتاه برد به سوریه خبر داده بود.

در واکنش به این بیانیه ، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این بیانیه هیچ کمکی برای گام نهادن به سوی یک راه‌حل دیپلماتیک نمی‌کند. آقای کربی افزود که دولت ایالات متحده در حال سنجیدن گزینه‌های مختلفی برای سوریه است که «همه آن‌ها پیرامون محور دیپلماسی نمی‌چرخد». روزنامه آمریکایی واشینگتن‌پست، چند روز پیش در گزارشی از احتمال حمله هوایی آمریکا به مواضع ارتش سوریه، در واکنش به حملات گسترده آنها به حلب خبر داد. در پی تمدید نشدن آتش‌بس یک‌هفته‌ای سوریه، شهر حلب ، بار دیگر به مرکز درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی و شورشیان تبدیل شده‌است.

XS
SM
MD
LG