لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۲۰

دونالد ترامپ موافقت کرد که ۲۵ میلیون دلار برای حل و فصل دعوای حقوقی بر سر دانشگاهش بپردازد


خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده که دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری منتخب آمریکا روز جمعه قبول کرد که ۲۵ میلیون دلار برای حل و فصل دعوای حقوقی برسر دانشگاه ترامپ بپردازد.
قرار بود ده روز دیگر هیات منصفه بحث بر سر یکی از سه شکایت از دانشگاه ترامپ را آغاز کنند.
شاکیان این پرونده دانشگاه ترامپ را متهم می‌کنند که دانشگاهی معتبر نیست. دانشجویان ۳۵ هزار دلار برای ورود به این دانشگاه پرداخته‌اند و به آنها قول داده شده بود استادانی که آقای ترامپ شخصا آنها را انتخاب کرده به دانشجویان اسرار خرید و فروش املاک را آموزش دهند.
اگر گونزالو کوریل قاضی دادگاه در سن‌دیگو پیشنهاد آقای ترامپ را بپذیرد، حدود ۷ هزار دانشجو می‌توانند شهریه خود را از دانشگاه ترامپ پس بگیرند. شکایت‌ها از دانشگاه ترامپ در زمان مبارزات انتخاباتی برای پست ریاست‌جمهوری آمریکا به یکی از نقاط ضعف آقای ترامپ تبدیل شده بود. دونالد ترامپ قاضی کوریل را که یک مکزیکی- آمریکایی است متهم کرده بود که نمی‌تواند بی‌طرف باشد. او پیشتر تعدادی از مکزیکی‌هایی را که به‌صورت غیرقانونی به آمریکا وارد شده بودند، متجاوز خوانده بود.
آقای ترامپ پیش از انتخابات اتهام‌ها درباره غیرمعتبر بودن دانشگاهش را رد کرده و گفته بود چون حق با او است، به حل و فصل این پرونده نخواهد پرداخت.
اریک اشنایدرمن، دادستان نیویورک پیشنهاد آقای ترامپ برای حل و فصل این دعوای حقوقی را عقب‌گردی خیره‌کننده خوانده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG