لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۴۷

مشاور امنیت ملی ترامپ می‌گوید آمریکا ایران را رسما تحت نظر قرار داده است


مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ روز چهارشنبه آزمایش اخیر موشکی ایران را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل خواند و گفت که آمریکا از روز چهارشنبه رسما ایران را زیر نظر می‌گیرد.

آقای فلین در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید افزود که آزمایش موشک بالستیک ایران زندگی مردم را در آمریکا در معرض خطر قرار می دهد؛ تهدیدی برای آمریکا و دوستان و متحدان آن در منطقه است و واشینگتن چنین اقداماتی را محکوم می کند.

افزون بر این، جیمز متیس، وزیر دفاع جدید آمریکا، هم در گفت‌وگوی تلفنی با محمد سلمان، همتای سعودی خود از مخالفت واشینگتن با، به تعبیر وی، «فعالیت‌های مشکوک و دخالت‌های رژیم ایران» خبر داد.

از دیگر سو، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد در پی آزمایش موشکی ایران، این وزارتخانه رویکرد خود را در قبال تهران تغییر نداده است. مقامات سیاسی نظامی ایران روز چهارشنبه این آزمایش موشکی را تایید و از آن دفاع کردند.

رویترز سه روز پیش گزارش داده بود که ایران در روز یکشنبه، یک «موشک میان‌برد» آزمایش کرده است. قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت از ایران خواسته است از توسعه موشک‌های بالستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای داشته باشند، تا هشت سال خودداری کند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG