لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۱۵

شورای نگهبان لیست منتشره درباره تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری را تکذیب کرد


عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، روز دوشنبه، گزارش‌های منتشر شده درباره فهرست داوطلبان تایید صلاحیت شده برای انتخابات ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

سخنگوی شورای نگهبان افزوده است که شورای نگهبان در پنج روز فرصت اولیه قانونی، صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را بررسی و اعلام نظر می کند.

نام نویسی دواطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز شنبه ۲۶ فروردین به پایان رسید. در این دوره یک هزار و ۶۳۶ نفر نام نویسی کرده اند که در تاریخ این انتخابات بی‌سابقه است.

عباسعلی کدخدایی گفت که با توجه به تعداد داوطلبان ، بررسی صلاحیت ها زمان می برد. وی افزود در فرصت قانونی نتایج را به طور رسمی اعلام خواهند کرد.

به گزارش تسنیم،‌ فهرستی در شبکه‌های اجتماعی منتشر و در آن «عنوان شده که در جلسه بعدی شورای نگهبان صلاحیت محمود احمدی نژاد، اسحاق جهانگیری، حمیدرضا حاجی‌بابایی، حسن روحانی، سیدابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، سیدمحمد غرضی، سیدمصطفی میرسلیم و محمد هاشمی‌بهرمانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

این درحالیست که احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، گفته است، «اغلب» افراد ثبت نام شده، از صلاحیت لازم برای نامزدی در این انتخابات برخوردار نیستند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG