لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۱۱

نماینده زرتشتی مجلس ، ابلاغیه شورای نگهبان مبنی بر ردصلاحیت نامزدهای اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها را خلاف قانون اساسی دانست


اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتی‌ها در مجلس شورای اسلامی، می‌گوید ابلاغیه‌ی روز گذشته احمد جنتی در رابطه با ردصلاحیت نامزدهای اقلیت‌های دینی در انتخابات شوراها خلاف قانون اساسی و مغایر با اصل عدالت و برابری است.

آقای اختیاری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که صبح چهارشنبه نامه‌ای تسلیم علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، کرده است و پس از آن علی لاریجانی مستقیما به هیات نظارت بر انتخابات شوراها دستور داده است تا مطابق قانون اقدام کنند.

پیش‌تر قاسم میرزایی نیکو، از نمایندگان مجلس، نیز از دستور کتبی علی لاریجانی برای رسیدگی به این مسئله و رعایت مر قانون در برگزاری انتخابات شوراها خبر داده بود.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، روز گذشته در بیانیه‌ای نامزدی افراد غیرمسلمان برای انتخابات شوراهای شهر و روستا را مغایر با موازین شرعی اعلام کرده بود که حواشی بسیاری ایجاد کرد.

در روزهای گذشته رد صلاحیت نامزدهای زرتشتی در استان یزد خبرساز شده و یکی از اعضای شورای شهر یزد با انتشار یادداشتی در مورد استیلای غیرمسلمانان بر مسلمانان هشدار داده بود.

XS
SM
MD
LG