لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۵۱

سخنگوی دولت جمهوری‌اسلامی می‌گوید هرآنچه مربوط به سند ۲۰۳۰ یونسکو است، تا رفع ابهامات متوقف می‌شود


محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه در نشست خبری اعلام کرد با توجه به سخنان آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، «تا رفع ابهامات درباره سند ۲۰۳۰ هرآنچه مربوط به آن است در ایران متوقف می شود»

اشاره آقای نوبخت به سندی است که به سند ۲۰۳۰ یونسکو شهرت دارد. سند اهداف آموزشی یونسکو تا سال ۲۰۳۰ بر مسائلی همچون آموزش محیط زیست، برابری جنسیتی و فرصت‌های برابر اجتماعی برای زنان و مردان، حقوق بشر، رفع تبعیض از اقلیت‌ها تأکید دارد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، اخیرا اجرای این سند را غیرمجاز دانست و اعلام کرد که جمهوری اسلامی تسلیم سندهایی مانند سند ۲۰۳۰ یونسکو نخواهد شد.

در پی این اظهارات اما حسن روحانی رییس‌جمهوری و اسحاق جهانگیری معاون اول او در جریان تبلیغات انتخابات اعلام کردند که مخالفان این سند، متوجه محتوی و ملزومات آن نشدند و پذیرش این سند در تعارض با باورهای دینی و فرهنگی در ایران نیست. سخنگوی دولت نیز روز سه‌شنبه گفت عده‌ای تلاش کردند این سند را مصادره به مطلوب کنند و نکاتی را ترویج دادند که به گفته او حقا نادرست است. به گفته آقای نوبخت این سند احتیاج به امضا نداشته و الزام آور نیست.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG