لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۴۰

جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس با عباس عراقچی برگزار شد


جلسه شش ماهه دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اجرای برجام با حضور عباس عراقچی، رئیس ستاد اجرای برجام برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری ایرنا ، در این جلسه ، کمیسیون امنیت ملی ،‌به مساله رفع تحریم ها و موارد نقض برجام از سوی طرف مقابل پرداخت. این کمیسیون یکی از موارد نقض برجام از سوی آمریکا را اضافه شدن شخصیت های حقیقی و حقوقی به لیست تحریمی ها عنوان کرده و اعلام کرد که هنوز در موضوع همکاری با بانک ها و سرمایه گذاری خارجی مشکلاتی وجود دارد . در پاسخ به ابهاماتی که از سوی این کمیسیون مطرح شد تیم عباس عراقچی اعلام کرد که گزارش موجود مربوط به چهار یا پنج ماه گذشته است و به روز نشده است .

عباس عراقچی با بیان این مساله که رئیس جمهوری آمریکا هنوز به تعهدات خود در ارتباط با برجام متعهد است گفت « تمدید تحریم های هسته ای ایران نخستین آزمون ترامپ بود.»

هفته گذشته دولت آمریکا تعلیق تحریمهای هسته ای ایران را به مدت ۱۲۰ روز دیگرتمدید کرد و همزمان هفت فرد حقیقی و حقوقی ایران و چین را به دلیل نقش آنها در برنامه موشکی جمهوری اسلامی در لیست تحریمها قرار داد.

تمدید تعلیق تحریمهای هسته ای ایران از طرف دولت دونالد ترامپ در چارچوب برجام انجام شده و آمریکا اعلام کرده که کماکان به بررسی دقیق و بازنگری در توافق هسته ای ادامه می دهد.

XS
SM
MD
LG