لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۳۱

وزیر اطلاعات ایران می گوید یک «سرویس اطلاعاتی همکار» در خارج از ایران طراح و فرمانده حملات تهران را کشت


وزیر اطلاعات ایران می‌گوید فردی که «طراح و فرمانده» حملات تهران نامیده شده، پس از خروج از کشور با کمک «سرویس‌های اطلاعاتی همکار» کشته شده‌است. محمود علوی در عین حال از بازداشت حدود ۴۳ نفر طی سه روز گذشته خبر داده‌است.
وزیر اطلاعات نگفته‌است فردی که از او با عنوان فرمانده حملات تهران نام برده، کجا و چگونه شناسایی و کشته‌ شده‌است. در عین حال نامی از سرویس‌های اطلاعاتی همکار که به ایران کمک کرده‌اند برده نشده است.
در جریان حملات تهران به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت‌الله خمینی، پنج مهاجم با تیراندازی و انفجار انتحاری ۱۷ شهروند را کشته و ۵۲ نفر را زخمی کردند. پیش‌ از این وزارت اطلاعات ایران گفته بود هر پنج مهاجم، ایرانی بودند، اما در خارج از ایران جذب گروه داعش شده و در صف این گروه، در نبردهای عراق و سوریه شرکت کرده بودند.

طی روزهای گذشته مقام‌های انتظامی و امنیتی ایران از بازداشت شماری از افراد در نقاط مختلف ایران خبر داده‌اند؛ از جمله بازداشت‌هایی در استان البرز و یا استان فارس انجام شده‌است. هرچند در مواردی مانند بازداشت‌ها در استان فارس، مقام‌های قضایی گفته‌اند وابستگی بازداشت‌شدگان به مهاجمان تهران هنوز مشخص نیست.

روز شنبه پلیس امنیت تهران اعلام کرد خودروی مهاجمان حملات تهران را در یکی از نقاط مرکزی تهران پیدا کرده‌است.

XS
SM
MD
LG