لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۰۳

فرمانده کل سپاه سخنان حسن روحانی درباره دولت با تفنگ را فرافکنی خواند


محمد علی جعفری ، فرمانده کل سپاه پاسداران در واکنش به سخنان اخیر حسن روحانی درباره دولت با تفنگ این گونه اظهارات را با هدف ایجاد به گفته او «دوقطبی های کاذب ، فرافکنی و فرار از عمل به تعهدات در زمینه معیشت مردم» خواند.

محمد علی جعفری با تاکید بر اینکه سپاه نه تنها صاحب تفنگ بلکه صاحب موشکهای به گفته او دشمن‌شکن است گفت «دولتی که تفنگ نداشته باشد توسط دشمنان تحقیر و سرانجام تسلیم می شود».

حسن روحانی ،‌رئیس جمهوری اسلامی اول تیرماه با انتقاد از نقش نهادهای دولتی و نظامی در اقتصاد ایران گفته بود : « بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی تفنگ بود که آنرا به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم ». به گفته آقای روحانی این اقدام خصوصی سازی واقعی نیست.

محمد علی جعفری در سخنانش در حاشیه جلسه شورای راهبردی سپاه که در سایت سپاه نیوز منتشر شده است بار دیگر تاکید کرده که سپاه هرگز متقاضی کار اقتصادی نبوده و به درخواست و اصرار دولت‌ها وارد عرصه اقتصاد و سازندگی شده است.

سپاه پاسداران و بازوهای اقتصادی آن از جمله قرارگاه خاتم الانبیا یکی از قوی ترین نهادهای اقتصادی در ایران بشمار می‌روند و بیشتر قراردادهای بزرگ دولتی به این نهاد و زیر مجموعه‌های آن واگذار می شود.

XS
SM
MD
LG