لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۲۶

رودلفو جولیانی روز جمعه در دیدار با مریم رجوی در پاریس از او اعلام حمایت کرد


یک روز پیش از گردهمایی سالانه حامیان سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس در روز جمعه، رودلفو جولیانی شهردار سابق نیویورک با مریم رجوی مسئول شورای ملی مقاومت در مقر این تشکل در پاریس دیدار کرد.


در اطلاعیه این تشکل در این باره آمده است که جولیانی و ۳۰ مقام ارشد دیگر کشوری و لشگری آمریکا در بیانیه ای ابراز عقیده کرده اند که تغییر رژیم ایران تحت رهبری مریم رجوی، به دلیل آنچه در این بیانیه «وجود یک سازمان معتبر» و «جنبشی بزرگ و رو به رشد که خواهان تغییر مثبت است» خوانده شده، در دسترس است.
شورای ملی مقاومت چتر سیاسی سازمان مجاهدین خلق و تشکلهای کوچکتر متحد این سازمان است. این سازمان که برای نزدیک دو دهه در عراق با جمهوری اسلامی ایران مبارزه مسلحانه می کرد پس از حمله آمریکا به عراق خلع سلاح شد و بعد از خروج از فهرست سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا و سپس از فهرست مشابه وزارت خارجه آمریکا، سرانجام یک سال پیش همه اعضای این سازمان از عراق به آلبانی منتقل شدند. حکومت ایران سازمان مجاهدین خلق را تشکلی تروریستی می داند اما سازمان یادشده این اتهام را رد می کند.


رودلفو جولیانی در کنار شماری از مقام‌ها و چهره های شاخص آمریکایی و اروپایی از سخنرانان گردهمایی حامیان سازمان مجاهدین خلق در روز شنبه،امروز در پاریس خواهد بود.

XS
SM
MD
LG