لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۲

نیویورک تایمز از ملاقات پسر دونالد ترامپ با یک وکیل روس در جریان رقابت های انتخاباتی خبر داد


پسر دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، با یک وکیل مرتبط با کرملین، که گفته بود اطلاعات زیانباری در مورد هیلاری کلینتون دارد، ملاقات کرده است.

روزنامه‌ نیویورک‌تایمز در گزارش روز یکشنبه خود با بیان این مطلب نوشت که پل منفورت، رییس ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ نیز در این نشست شرکت کرده اند.

بنا بر این گزارش، دونالد ترامپ جونیور، پسر دونالد ترامپ، در بیانیه‌ای در پیوند با گزارش‌های اخیر، دیدار خود با ناتالیا وِسِـلنیتسکایا، وکیل روس را بدون آن‌که نامی از او ببرد، تائید کرده‌است.

روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از بیانیه دونالدترامپ جونیور می‌گوید در این دیدار این وکیل روس گفته است اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد افرادی مرتبط با روسیه کمک مالی در اختیار کمیته ملی حزب دمکرات قرار داده‌ و از خانم کلینتون حمایت کرده‌اند.

پسر دونالد ترامپ همچنین گفته است که خیلی زود مشخص شد این وکیل اطلاعات خاصی در اختیار ندارد.

اتهام ارتباط ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه از ابتدای آغاز به کار وی به عنوان رییس جمهور تا کنون بارها مطرح شده است. روسیه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را همواره تکذیب کرده است. دونالد ترامپ نیز همچنان هرگونه تبانی برای پیروزی در انتخابات را رد می‌کند.

XS
SM
MD
LG