لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۲۶

نماینده ویژه جدید آمریکا در امر پایان دادن به تنش در شرق اوکراین اعلام کرد واشینگتن مشغول بررسی ارسال اسلحه به کیف است


کرت ولکر Kurt Volker نماینده ویژه جدید آمریکا برای پایان دادن به تنش در شرق اوکراین می گوید واشینگتن مشغول بررسی ارسال اسلحه به کیف است.

آقای ولکر می گوید با ارسال احتمالی این تسلیحات تازه به اوکراین این کشور می‌تواند «در مقابل اقدامات احتمالی بعدی روسیه، از خود دفاع کند» و به نظر او ارسال سلاحهای دفاعی به اوکراین، «روسیه را تحریک نخواهد کرد که آنچه را تا به حال در اوکراین کرده‌، تشدید کند».

نماینده ویژه آمریکا برای پایان دادن به تنش در شرق اوکراین گفت که «تعداد تانکهای روسیه در اوکراین بیش از مجموع تانکهای آن کشور در کل اروپاست» و افزود: روسیه در حال حاضر در اوکراین حضور نظامی پررنگ و عظیمی دارد.

از بیش از۳ سال پیش در پی بحران در اوکراین ، الحاق شبه‌جزیره کریمه آن کشور به خاک روسیه و «حمایت» از جدایی‌طلبان، ایالات متحده و اتحادیه اروپا، اقدام به تصویب و اجرای تحریم‌هایی علیه مسکو کردند. دولت روسیه ارسال سلاح و نفرات برای جدایی‌طلبان را رد کرده‌است.

کرت ولکر این گفته ها را در پاسخ به پرسشهای Current Time «کارنت تایم» شبکه خبری روس‌زبان مشترک «رادیواروپای‌آزاد-رادیوآزادی» و «صدای آمریکا»، مطرح کرد.

XS
SM
MD
LG