لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۵۰

واکنش‌ها به اظهارات ترامپ در مورد رخدادهای شارلوتزویل ابعاد جهانی یافت


یک روز پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هر دو طرف درگیر در ماجرای شارلوتزویل را مقصر دانست واکنش‌ها به سخنان وی ابعاد تازه ای به خود گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز ، ترزا می نخست وزیر بریتانیا در واکنش به سخنان رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت هیچ شباهتی میان کسانی که از تفکرات فاشیستی حمایت می‌کنند و کسانی که با این تفکرات مخالفند وجود ندارد.

ناآرامی‌ها در شهر شارلوتزویل ویرجینیا، از شامگاه جمعه و پس از آن آغاز شد که «معتقدان به برتری سفیدپوستان» در اعتراض به برداشته شدن مجسمه یک ژنرال دوران جنگ داخلی آمریکا دست به تظاهرات زدند. درجریان این تظاهرات یک زن 32 ساله در اثر برخورد با اتوموبیل کشته شد.

تیم کین، سناتور دمکرات ویرجینیا، پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان، جرج اچ بوش و جرج دبلیو بوش روسای جمهوری سابق آمریکا از جمله کسانی بودند که با محکوم کردن تبعیض نژادی از برابری و انعطاف درجامعه سخن گفتند.

تازه‌ترین اظهار نظر رئیس‌جمهوری ایالات متحده در حالی مطرح شده که او یک روز پیش از این، گروه‌های نژادپرستی ‌هم‌چون کوکلاکس‌کلان‌ها و نئونازی‌ها را محکوم کرد و تأکید کرد که نفرت‌پراکنی و تعصب جایی در آمریکا ندارد

XS
SM
MD
LG