لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۴:۰۱

لیگ رادیویی رادیو فردا تمدید شد


دومین لیگ رادیویی طنز رادیو فردا در حال برگزاری‌ است و مهلت شرکت در آن تا اول سپتامبر(دهم شهریور) تمدید شد. اولین دوره این لیگ، در پاییز و زمستان سال ۱۳۹۴، با نام "لیگ رادیویی پس‌فردا" ، برنامه‌ای که به تهیه کنندگی و اجرای فرشید منافی از رادیو فردا پخش می‌شد، برگزار شد. در این مطلب سعی خواهیم کرد به زبان ساده شرایط و نتایج شرکت در این لیگ را برای شما توضیح دهیم.

برای شرکت در لیگ چه کار باید بکنم؟

مهمترین کار، ساخت یک آیتم رادیویی طنز حداکثر ۵ دقیقه‌ایست. نوشتن متن، بازی، اجرا و همینطور میکس و تنظیم این آیتم طنز با افکت و موسیقی باید توسط فرد شرکت کننده در مسابقه تهیه شده باشد. در این آیتم طنز می‌‌توانید با خبرهای سیاسی، اجتماعی، ورزشی، هنری و … شوخی کنید، و یا یک موضوع را به دلخواه خودتان انتخاب کنید و به صورت موضوعی به سوژه مورد نظر خود نزدیک شوید. اگر هم فکر می‌کنید از پس ساخت نمایش طنز رادیویی برمیایید حتما آن را بسازید. در ساخت نمایش رادیویی میتوانید از صدای دوستان و اطرافیان خود نیز کمک بگیرید. به هرحال، در انتخاب فرم آزادید. فقط شنیداری بودن و طنز بودنش، الزامیست و باقی مسایل در اختیار خودتان است.

چه کسانی می‌توانند در لیگ شرکت کنند؟

البته ما هم مثل همه، طرفدار جوانها هستیم. اما قصد آن نداریم که در این مرحله، محدودیت سنی‌ای برای شرکت‌کنندگان این لیگ ایجاد کنیم. اما محدودیتهایی هم هستند که حقیقتا ما هم در ایجاد آنها نقشی نداریم. اقامت و یا داشتن امکان اقامت در اروپا، مهمترین محدودیت ماست. اجازه بدهید رک و راست صحبت کنیم: متاسفانه ما نمی‌توانیم برای برگزیدگان لیگ، ویزای سفر به اروپا (شنگن) تهیه کنیم. با توجه به اینکه نفر اول این لیگ احتمالا امکان استخدام در مجموعه رادیو فردا را خواهد داشت، بنابراین کسانی که به نحوی در اروپا اقامت دایم یا موقت دارند، حتما می‌توانند در این لیگ شرکت کنند. همچنین کسانی که پاسپورت غیر اروپایی (دارندگان پاسپورت کشورهایی مثل آمریکا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند، کانادا و…) دارند که با آن می‌توانند بدون ویزا به اروپا سفر کنند نیز می‌توانند در این لیگ رادیویی شرکت کنند.

من در اروپا دانشجو هستم، می‌توانم شرکت کنم؟

اگر در اتحادیه اروپا دانشجو هستید، احتمالا اقامت موقت کشور اروپایی‌ای را دارید که در آن تحصیل می‌کنید. پس بله، در این صورت حتما می‌توانید شرکت کنید.

چه چیزهایی باید برای شرکت در این لیگ بفرستم؟

مهمترین قسمت فایل صوتی آیتم رادیویی‌ طنزی است که برایمان می‌سازید. رزومه عکس دار کاری- تحصیلی تان را هم حتما ضمیمه ایمیل کنید. آخرین چیزی که حتما باید برایمان بفرستید مدرک اقامتی است، ورژن اسکن شده کارت یا ویزای اقامت، یا پاسپورت مربوطه. همه اینها را باید در قالب یک ایمیل با موضوع لیگ رادیویی ایستگاه پنجشنبه به آدرس ایمیل istgah5@radiofarda.com ارسال کنید.

جوایز برگزیدگان این دوره چیست؟

دقیقا مثل دوره قبل، برگزیدگان دومین لیگ رادیویی هم حداکثر ۴ نفر خواهند بود. این افراد به یک سفر چند روزه به شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک دعوت شده از رادیو فردا و استودیوی برنامه ها دیداری خواهند داشت. پس از این، این افراد (یا تعدادی از آنها) به یک دوره کارآموزی ۳ ماهه دعوت خواهند شد و در رادیو فردا و در کنار فرشید منافی و تیم تهیه کننده برنامه ایستگاه پنجشنبه، به کسب تجربه و گذراندن دوره‌های حرفه‌ای و آموزشی رادیویی خواهند پرداخت. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، در پایان دوره کارآموزی احتمال استخدام تمام وقت تنها یک نفر با عنوان شغلی دستیار تهیه در مجموعه رادیو فردا وجود دارد.

XS
SM
MD
LG