لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۳۱

در جلسه رای اعتماد به وزیر ارشاد از وضعیت خاتمی و حصر رهبران معترض انتقاد شد


در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ارشاد، دو نماینده مجلس از موضوعات مورد اختلاف حامیان و مخالفان دولت مثل ممنوع‌التصویری محمد خاتمی، حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، ممنوعیت اجرای کنسرت در خراسان رضوی و مداخله نهادهای دیگر در اقدامات وزارت ارشاد انتقاد کردند.

قاسم میرزایی نکو، نماینده دماوند در مجلس، در جلسه روز شنبه، در مخالفت با عباس صالحی، وزیر پیشنهادی ارشاد، گفت که او خود از شهر «شهر کنسرت ممنوع » مشهد آمده است.

وی با اشاره به نقش محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، در پیروزی حسن روحانی، خطاب به آقای روحانی گفت که او صد درصد به تفکر به توصیف او « ۲۴ میلیونی» بدهکار است.

آقای میرزایی همچنین از توقیف مطبوعات، صادر نشدن مجوز انتشار و تجدید چاپ کتاب از جمله کتاب «کلنل» محمود دولت آبادی و فیلتر شدن شبکه های اجتماعی انتقاد کرد.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس، نیز در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارشاد از مداخله نهادهای دیگر در اقدامات این وزارتخانه انتقاد کرد و گفت که آقای صالحی هیچ راه حلی برای جلوگیری از این دخالت‌ها ندارد.عباس صالحی، وزیر پیشنهادی ارشاد، نیز در سخنان خود گفت که باید «جلوی مداخله های غیرمسئولانه و غیر رسمی» در وظایف این وزارتخانه را گرفت.

XS
SM
MD
LG