لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۹

وزیر دفاع ایران از برنامه ریزی برای افزایش توان موشکی خبر داد


سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران، از «تکلیف » به افزایش توان موشکیکشور خبر داد و افزود که دولت دوازدهم این رویکرد را پیگیری خواهد کرد.
وزیر دفاع ایرانکه شامگاه دوشنبه در برنامه ای تلویزیونی سخن می‌گفت،‌ تاکید کرد: «آنقدر توان دفاعی را افزایش و تقویت می‌دهیم که کسی جرات تعرض به کشورمان را نداشته باشد».
امیر حاتمی، پیشتر در اواخر مرداد ماه و پیش از رای اعتماد مجلس به او اعلام کرده بود که افزایش قدرت موشک‌های بالستیک و کروز از برنامه هایش در صورت تایید شدن در سمت وزارت دفاع خواهد بود.
سخنان وزیر دفاع ایران در حالی مطرح ‌شد که دولت آمریکا پیش از این تأکید کرده است که برنامه موشکی ایران و همچنین فعالیت‌های نیروی قدس سپاه پاسداران نقض روح توافق هسته‌ای است چرا که بر پایه این توافق، ایران قرار بوده است در ایجاد صلح و ثبات در منطقه و در سطح جهانی مشارکت کند.
قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد که پس از حصول توافق هسته‌ای وین و با هدف تأیید آن صادر شد، از ایران خواسته است که از توسعه موشک‌های بالیستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای داشته باشند، خودداری کند.
ایران اعلام کرده که موشک های تولیدی اش قابلیت حمل سلاح هسته ای را ندارد و از این رو، فعالیت های موشکی اش ناقض قعطنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نیست.

XS
SM
MD
LG