لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۵۸

سخنگوی دولت می گوید حصر، تصمیم شورای عالی امنیت ملی در دوران پیش از ریاست جمهوری حسن روحانی است


محمد باقر نوبخت ، سخنگوی دولت روز سه شنبه گفت مسئله حصرتصمیم شورای عالی امنیت ملی در دوران پیش از ریاست جمهوری حسن روحانی است.

پیشتر برخی مقام های جمهوری اسلامی گفته اند موضوع حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد در شورای عالی امنیت ملی به ریاست محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور وقت و با حضور حسن روحانی که در آن زمان دبیر این شورا بوده،به تصویب رسیده بود.

خبرگزاری ایسنا به نقل از آقای نوبخت نوشته است که در جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی حسن روحانی مواضع به گفته او « صریح ، شفاف و قاطعانه » گرفته است . آقای نوبخت از دبیر شورای عالی امنیت ملی خواسته است درباره این موضوع اطلاع رسانی کند. وی در عین حال با اشاره به اینکه همه موضع دولت در قبال مسئله حصر را می دانند گفته است « اجازه بدهید این مسئله از طریق روش منطقی حل شود» .

پیش از این محسنی اژه ای ، سخنگوی قوه قضائیه گفته بود بر اساس شنیده های او در مورد حصر تصمیم جدیدی اتخاذ نشده و حصر کماکان به قوت خود باقیست.

تا کنون حسن روحانی ،‌ رئیس شورای امنیت ملی و علی شمخانی دبیر این شورا درباره طرح مسئله حصر در آخرین جلسه شورا اظهار نظر و اطلاع رسانی نکرده اند.

XS
SM
MD
LG