لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۰

نیروی دریایی آمریکا می گوید هیچ هشداری از سوی نیروی دریایی ایران در خلیج فارس دریافت نکرده است


درحالی که نیروی دریایی ارتش ایران اعلام کرده کهیک ناو موشک‌انداز این نیرو در جریان کمک به یک لنج ماهی‌گیری، «به یک ناو جنگی آمریکایی هشدار داده است»، مقام‌های آمریکایی می‌گویند هیچ تماس مستقیمی با شناور آمریکایی برقرار نشده است.
روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در بیانیه ای بدون اشاره به زمان این رویداد،خبر دادکه ناو موشک‌انداز فلاخن ارتش پس از دریافت درخواست کمک از یکی لنج ماهی‌گیری، متوجه نزدیک شدن یک ناو آمریکایی به این لنج می شود که با هشدار ناو ایرانی ، کشتی آمریکایی از منطقه دور می شود.
در صورت صحت این گزارش این نخستین بار در سال‌های اخیر است که یک ناو ارتش ایران به یک ناو آمریکایی هشدار داده است.
اگرچه خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره به نقل از مقام‌های آمریکایی آورده که رویداد مورد اشاره روز چهارشنبه ۱۵ شهریور رخ داده و لنج ماهیگیری نزدیک به ۷۵ مایل دریایی با کشتی گشتی « یواس‌اس تمپست» فاصله داشته و با نیروی دریایی ایران در تماس بوده است.
پیش از این گزارش‌های متعددی از رویارویی شناورهای سپاه پاسداران با کشتی‌های جنگی آمریکایی در منطقه خلیج فارس منتشر شده و مقام‌های آمریکایی تا کنون بارها اقدامات شناورهای سپاه در نزدیک‌شدن به ناوهای این کشور را «غیرحرفه‌ای» و «ناایمن» توصیف کرده اند.

XS
SM
MD
LG