لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۵

شمار قربانیان توفان مهیب ایرما به دست‌کم ۴۵ نفر رسید


شمار قربانیان توفان مرگبار ایرما در آمریکا و سواحل کارائیب به دست‌کم ۴۵ نفر رسید. تا کنون حداقل ۳۵ تن در کارائیب و ۱۰ تن در آمریکا بر اثر این توفان کشته شده اند. این توفان که هفته گذشته از سواحل دریای کارائیب آغاز شد، تا کنون ایالت فلوریدا و بخش‌هایی از ایالات جورجیا و کارولینای جنوبی آمریکا را در نوردیده است.

با این که روز دوشنبه از میزان قدرت این توفان کاسته شد، اما ایرما هنوز این توان را داشت که ۲ نفر را در کارولینای جنوبی بکشد، جان یک نفر را در جورجیا بگیرد و هفت تن بر شمار قربانیان فلوریدا بیافزاید و همزمان آسیبهای چشمگیر دیگری به ساختمان ها بزند.

«آژانس فدرال مدیریت اورژانس آمریکا» تخمین زده است که یک‌چهارم خانه های فلوریدا کیز Florida Keys نابود و ۶۰ درصد خانه های جزیره ای، هر یک به گونه‌ای آسیب دیده اند. همچنین حدود ۱۳ میلیون تن از ساکنان فلوریدا – یعنی دوسوم جمعیت این ایالت – از جریان برق و الکتریسیته بی بهره شده‌اند.

از طرف دیگر، روز دوشنبه کوبا خبر از کشته شدن ده شهروند این کشور جزیره ای داد. بریتانیا، فرانسه و هلند که مالک مناطقی در سواحل کارائیب هستند، عملیات امدادرسانی به توفان‌زدگان را تشدید کرده اند.

XS
SM
MD
LG