لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۳

دونالد ترامپ تحریم های تازه علیه کره شمالی را «تنها یک گام کوچک» توصیف کرد


دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا می‌گوید تحریم‌های تازه علیه کره شمالی که شورای امنیت سازمان ملل آن را تصویب کرد، تنها، به توصیف او، «یک گام کوچک» بوده که با آنچه که به گفته او قرار است در نهایت اتفاق بیفتد، قابل مقایسه نیست.

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه به اتفاق آراء تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ را تشدید کرد که طبق آن، صدور منسوجات از سوی این کشور به طور کامل ممنوع خواهد شد و صادرات نفت خام به کره شمالی هم کاهش می‌یابد.

آقای ترامپ که پس از دیدار و گفت‌وگو با نجیب رزاق، نخست‌وزیر مالزی، این اظهارات را بیان کرد، در ادامه افزود از اینکه مالزی دیگر هیچ رابطه تجاری با کره شمالی ندارد، خرسند است.

از طرف دیگر، هان تائه سونگ، سفیر کره شمالی، در یک کنفرانس مورد حمایت سازمان ملل برای خلع سلاح که روز سه‌شنبه در ژنو برگزار شد، گفت که ایالات متحده «آتش جنگ سیاسی، اقتصادی و نظامی را روشن کرده است».

تصمیم روز دوشنبه شورای امنیت که در واکنش به ششمین و بزرگترین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در شهریورماه گرفته شد، نهمین قطعنامه این نهاد سازمان ملل علیه برنامه موشکی بالستیک و هسته‌ای کره شمالی از سال ۲۰۰۶ تاکنون است.

XS
SM
MD
LG