لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۰۷

دونالد ترامپ، در سخنرانی در سازمان ملل، بشدت به کره شمالی و ایران حمله کرد


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه در نخستین سخنرانی دوران ریاست جمهوریش در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بشدت به کره شمالی و ایران حمله کرد.

دونالد ترامپ گفت چند کشور یاغی جهان را به خطر انداخته اند که حتی حقوق مردم خود را رعایت نمی کنند. آقای ترامپ گفت اگر با این حکومت ها مقابله نشود نیروهای شر پیروز خواهند شد.

دونالد ترامپ، پس از تاکید بر قحطی و فقر و سرکوبی که حکومت کره شمالی برای مردم این کشور بوجود آورده است، به فعالیت های هسته ای و موشکی این کشور پرداخت و گفت آمریکا صبر و قدرت فراوان دارد ولی اگر ناچار به دفاع از خود شود گزینه ای نخواهد داشت مگر نابودی کامل کره شمالی.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنرانی خود رژیم ایران را رژیمی یاغی و دیکتاتور خواند که از نظر اقتصادی، کشوری بالقوه ثروتمند را بهوضعی اسفبار کشانده است و صادرات آن خشونت است. وی توافق جامع هسته ای یا برجام را یکی از بدترین و یکجانبه ترین قراردادهای تاریخ آمریکا و مایه شرمساریدانست و گفت شما هنوز حرف آخر را در این مورد نشنیده اید.

آقای ترامپ از حکومت ایران خواست همه زندانیان آمریکا و اتباع دیگر کشورها را آزاد کند، از حمایت از تروریسم دست بردارد و حاکمیت همسایگانش را محترم شمارد.

وی گفت مردم ایران خواهان تغییر هستند و روزی با این گزینه روبرو خواهند شد که ادامه همین وضعیت را میخواهند یا خواستار خوشبختی و رفاه و بازگشت به زمانی هستند که از مراکز فرهنگی جهان بودند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG