لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۱۵

۴۵ کارشناس امنیت ملی آمریکا ازدونالد ترامپ خواسته‌اند از برجام خارج شود


۴۵ کارشناس امنیت ملی آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور، از وی خواسته اند که براساس طرح جان بولتون، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل ، از توافق هسته ای با ایران، خارج شود.

این کارشناسان اعلام کرده اند که برجام توافقی خطرناک است و به گفته آنها به ایران اجازه می دهد ،‌برنامه تسلیحات اتمی خود را دنبال کند. ایران داشتن هرگونه برنامه نظامی هسته ای را رد کرده است.

45 کارشناس آمریکایی مذکور ،خواستار رویکردی جامع در قبال ایران شامل ائتلافی ازکشورهایی مانند اسرائیل و همپیمانان عرب آمریکا در خلیج فارس شده اند که به گفته آنها همه تهدیدهای ایران از جمله حمایت از تروریسم وبرنامه موشکی این کشور، را در بر گیرد.

توافق هسته ای سال ۱۳۹۴ بین ایران و شش قدرت جهانی شامل آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و بریتانیا و آلمان امضاء شد. فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه پس از نشست وزرای خارجه گروه پنج بعلاوه یک با ایران در نیویورک اعلام کرد همه طرف ها به توافق هسته ای پایبند بوده اند .حسن روحانی رییس جمهوری ایران گفته است در صورت خروج آمریکا از توافق هسته ای ، دست تهران در گزینه های انتخابی باز خواهد بود

XS
SM
MD
LG