لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۳۶

یک مقام وزارت بهداشت می گوید سن ازدواج در ایران در طی دهه گذشته ۴ تا ۶ سال افزایش یافته است


محمد اسماعیل مطلق رئیس مرکز سلامت خانواده در وزارت بهداشت خبر داد که سن ازدواج در ایران طی دهه گذشته بین چهار تا شش افزایش یافته است. او هچنین به خبرگزاری ایرنا گفت که بیشترین رشد به میزان شش درصد در تهران بوده‌است.

آقای مطلق، همزمان خبر کاهش آمار ازدواج در ایران را کار رسانه‌هایی دانست که به توصیف او «معاند» هستند. او همچنین گفت در ایران تنها سن ازدواج «افزایش» یافته‌است.

اما در مردادماه امسال، سازمان بهزیستی ایران با اعلام رشد نرخ طلاق میان زنان سرپرست خانوار خبر داد که در سال ۹۵ به ازای هر چهار ازدواج، یک طلاق نیز ثبت شده‌است. بر اساس آمار همین سازمان در طول یک دهه گذشته در ایران، میزان طلاق نسبت به آمار ازدواج افزایش چشمگیری داشته‌است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، شماری از کارشناسان، عامل اقتصادی را مهمترین عامل کاهش ازدواج و افزایش آمار طلاق در کشور معرفی می‌کنند و برخی دیگر نیز تغییر سبک زندگی را عامل مهمی در بروز این پدیده‌ها می‌دانند.

حبیب‌الله حسنی، رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق ایران در فروردین ماه امسال، علاوه بر مشکلات اقتصادی و اشتغال، مواردی چون شتاب‌زدگی در ازدواج، اعتیاد و دخالت خانواده‌ها را نیز موجب افزایش آمار طلاق در ایران اعلام کرده بود

XS
SM
MD
LG