لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۴۰

دادستان کل تهران از ایراد اتهاماتی به شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد


به گزارش خبرگزاریهای داخلی ایران عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان کل تهران اتهاماتی به مدیریت شبکه اجتماعی تلگرام وارد کرده است. او گفته است این اتهامات از نقش شبکه تلگرام در امکان نشر پورنوگرافی کودکان و مطالب افراطی از جمله تولیدات گروه خلافت اسلامی است.

شبکه تلگرام را چهار سال پیش پاول دورف ثروتمند معروف روس بنیان گذاشت. او در بهار گذشته اعلام کرد که این شبکه در ایران نزدیک ۴۰ میلیون کاربر دارد. کاربرد چهره های شاخص حکومتی و رسانه های رسمی ایران از تلگرام به رویارویی با برخی از مسئولان نظام شده است. ماه گذشته پاول دورف از اتهامات یاد شده ابراز تعجب کرد گفت تلگرام به شدت مانع انتشار پورنوگرافی و محتوای افراطی شده است، و افزود، به باور او «دلایل اصلی» مخالفت با تلگرام عوامل دیگری است.

حکومت ایران یکی از شدیدترین مقررات سانسور اینترنتی را در جهان دارد و دهها هزار وبسایت از جمله شبکه های اجتماعی و پایگاههای خبری را تحت عنوان های ضداخلاقی و حساس فیلتر می کند. دادستان کل تهران گفته است قوانین غرب ناظر بر پرونده تلگرام نیست و این پرونده به دفتر روابط بین الملل دادستانی تهران سپرده شده است. پیش از انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران ۱۲ مدیر شبکه های تلگرامی اصلاح طلب و حامی دولت بازداشت شدند. حسن روحانی پیروز انتخابات از این بازداشت ها انتقاد کرد.

XS
SM
MD
LG