لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۵۵

پلیس اسپانیا بیش از ۱۳۰۰ مرکز رای گیری در کاتالونیا را پلمب کرد


پلیس اسپانیا برای جلوگیری از برگزاری همه پرسی بیش از ۱۳۰۰ مرکز رای گیری از ۲۳۰۰ مرکز تعیین شده در منطقه کاتالونیا را پلمب کرد.

مقامات محلی و احزاب جدایی طلب کاتالونیا اعلام کرده اند که علی رغم هشدارها و تهدیدهای دولت مرکزی همه پرسی در روز یکشنبه برگزار خواهد شد. از شامگاه جمعه گروهی از هواداران استقلال کاتالونیا هم بیش از ۱۶۰ مدرسه را اشغال کرده اند تا رای گیری روز یکشنبه در این مراکز برگزار شود.

روز جمعه در مادرید و چند شهر دیگر اسپانیا هزاران نفر از هواداران یکپارچگی اسپانیا راهپیمایی کردند و در بارسلون، مرکز ایالت کاتالونیا هم طرفداران برگزاری همه پرسی و اعلام استقلال این منطقه در میادین بزرگ شهر گرد آمدند. دولت مرکزی اسپانیا همه پرسی روز یکشنبه را غیر قانونی اعلام کرده و گفته است که با استفاده از تمام ابزارهای قانونی و امکانات دولتی برای جلوگیری از برگزاری همه پرسی تلاش خواهد کرد.

رهبران احزاب جدایی طلب کاتالونیا از طرفدارانشان خواسته اند از هرگونه درگیری با پلیس و مخالفانشان خودداری کنند تا رای گیری روز یکشنبه بتواند به آرامی برگزار شود. کاتالونیا با هفت و نیم میلیون نفر جمعیت یکی از ثروتمند ترین ایالتهای اسپانیاست .

XS
SM
MD
LG