لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۳۴

علی مطهری از برخی اقدامات قوه قضاییه در خصوص « بازداشت ها» انتقاد کرد


علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، روز سه شنبه در مطلبی با اشاره به انتقادهای تازه رئیس جمهوری ایران از برخی اقدامات قوه قضاییه در خصوص احضارها ، از سخنان حسن روحانی در این زمینه حمایت کرد.
حسن روحانی ۱۵ مهرماه در میان شماری از دانشجویان دانشگاه تهران گفته بود که «ممکن است برخی از دستگاه‌ها بیکار باشند و برای ایجاد شغل برای خود عده‌ای را احضار کنند».
به نوشته روزنامه اعتماد، آقای مطهری در این زمینه از آنچه که «نحوه نامناسب بازداشت افراد و بی خبری خانواده هایشان پس از دستگیری خوانده، از دستگاه قضایی انتقاد کرده است.
این نماینده مجلس با غیر قانونی خواندن بازداشت های طولانی و نگهداری افراد در انفرادی گفته است تا کی نمایندگان مجلس باید پناه خانواده های بازداشت شدگان باشند.
صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه یک روز پس از انتقادهای حسن روحانی اعلام کرد: « قوه قضائیه از سر بیکاری افراد را احضار نمی‌کند بلکه حَسب وظیفه اصلی و ذاتی خود اقدام به رسیدگی قضایی و اجرای عدالت می‌کند.»
حسن روحانی و صادق لاریجانی پیش‌تر نیز بر سر وضعیت سرمایه‌گذاری در ایران و نیز احضار برخی سرمایه‌گذاران از سوی نهاد قضایی به یکدیگر تاخته بودند.

XS
SM
MD
LG