لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۲۶

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران از رسانه‌ها به دلیل معرفی «چالش نهنگ آبی» به نوجوانان و جوانان انتقاد کرد


بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران پس از خودکشی دو دختر نوجوان در شهر اصفهان بر اثر چالش «نهنگ آبی»٬ رسانه‌ها را متهم کرد که این «چالش ناشناخته» را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند. روابط عمومی این بنیاد روز دوشنبه اعلام کرد که برخلاف نظر برخی رسانه‌های سراسری ایران٬ «نهنگ آبی» یک بازی نیست٬ بلکه یک «چالش» ۵۰ مرحله‌ای است که از فضای مجازی برای اجرا استفاده می‌کند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اعلام اینکه «نسخه اصلی این چالش مدت‌هاست با دستگیری ایجادکنندگان آن در روسیه از دسترس خارج شده»٬ از رسانه‌های ایران به دلیل معرفی این «چالش» به نوجوانان و جوانان انتقاد کرد.

این بنیاد افزود «زمانی که رسانه‌ها شروع به اطلاع‌رسانی در زمینه نهنگ آبی کردند، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هشدار داد که موج‌سواری رسانه‌ای در این زمینه خطرناک است». بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای امکان «کپی‌برداری از مراحل نهنگ آبی» به منظور شکل دادن «چالش‌های مشابهی» در ایران را از جمله خطرات این اطلاع‌رسانی اعلام کرده بود.

به گزارش روزنامه ایران بازپرس وکارآگاهان جنایی در اصفهان سرگرم تحقیق درباره پرونده دو دختر نوجوان اصفهانی هستند که با پریدن از پل «چمران» این شهر دست به خودکشی زده‌اند.

در این ارتباط، مهدی معصوم بیگی٬ فرمانده انتظامی استان اصفهان اعلام کرد که «پس از بررسی شواهد مشخص شد دو دختر ۱۵ و ۱۶ ساله تحت تأثیر بازی نهنگ آبی بوده‌اند». در حالی که فرمانده انتظامی استان اصفهان با قطعیت از اقدام به خودکشی دختران اصفهانی تحت تأثیر نهنگ آبی خبر می‌دهد، رئیس پلیس فتای این استان این مسأله را تأیید نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG