لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۰۵

نخست وزیر ترکیه محاکمه رضا ضراب و معاون هالک بانک را غیر قانونی خواند


بینالی ییلردیم ، نخست وزیر ترکیه محاکمه رضا ضراب و معاون هالک بانک، یکی از بانکهای دولتی آن کشور را بر اساس اسناد و شواهد ساختگی و غیر قانونی خواند.

وی ادعا کرد اسنادی که رضا ضراب و همدستان او با استناد به آنها محاکمه می شوند از طرف گروه فتح الله گولن و بطور غیر قانونی تهیه شده و وجاهت قانونی ندارد.

پیشتر، دادستان موقت نیویورک، اتهام‌های واردشده از سوی مقام‌های ترکیه در مورد «ساختگی» بودن پرونده رضا ضراب، و وجود «انگیزه‌های سیاسی» در آن را رد کرده و آن‌را «مضحک» خوانده بود.

آقای ییلدریم که در کنفرانس اقتصاد ترکیه سخنرانی می کرد مبادلات تجاری کشورش با دیگر کشورها را امری داخلی و مربوط به تصمیم دولت عنوان کرد. وی بدون اشاره مستقیم به اتهامات رضا ضراب و نقش دولت ترکیه در آن گفت متهم کردن ترکیه به نقض تحریمهای ایران ادعای بی اساس است.

رضا ضراب ، تاجر ایرانی الاصل که در آمریکا زندانی است به دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم شده است. محاکمه رضا ضراب و یکی از مدیران هالک بانک ترکیه هفته آینده در نیویورک آغاز خواهد شد.

در پرونده رضا ضراب به ارتباطات او با چند تن از وزرای کابینه پیشین ترکیه ، چگونگی نقل و انتقال پول و طلا از ایران و به مقصد ایران و روابط او با بلند پایه ترین مقامات حکومت ترکیه اشاره شده است.

XS
SM
MD
LG